یرآق آلات توری

یراق آلات توری پلیسه

مکانیزم حرکت پنجره ریلی دوجداره با توجه به قطعات یراق آلات آن شکل می گیرد. این یراق آلات توری پلیسه بر روی پروفیل پنجره کشویی متصل می شود و باعث جابجایی لنگه بر روی پروفیل می شود.

یراق آلات توری
ملزومات توری پلیسه
ملزومات توری

1- اسپانیولت

بزرگترین و مهم ترین قطعه یراق آلات پنجره ریلی اسپانیولت می باشد. دسته بندی این قطعه با توجه به ارتفاع لنگه ریلی است، به عنوان مثال اسپانیولت 1800، 1700-2000 مناسب پنجره Upvc ریلی با ارتفاع 1.7 متر تا 2 متر می باشد.

رگلاژ و نصب درست آن موجب افزایش کارایی و عایق بندی درب و پنجره ریلی دوجداره می شود. مهم ترین نکته در انتخاب اسپانیولت نوع آلیاژ و اعتبار برند تولید کننده است.

2- غلطک کشویی قابل تنظیم

غلطک پنجره ریلی شامل انواع دسته بندی از نظر تحمل وزن، جنس غلطک و تعداد غلطک می باشد. تحمل وزن مانند غلطک کشویی 40 کیلوگرمی و 60کیلوگرمی (میزان وزن شیشه: محاسبه انلاین وزن شیشه)، جنس غلطک مانند برنجی و یا پلاستیکی بودن غلطک ریلی و جفت چرخ یا تک چرخ بودن…

3- زاماک کشویی

  زاماک در پنجره دوجداره بعنوان قطعه ای برای قفل شدن و کیپ شدن لنگه بازشو به فریم یا چارچوب دیگر استفاده می گردد. در هنگام حرکت دستگیره، قطعه استوانه ای روی اسپانیولت (پین یراق) حرکت کرده و داخل زاماک قرار می گیرد (هنگام بسته شدن) و یا از آن خارج (هنگام باز شدن) می شود. هر چه پین یراق در موقعیت فشرده تری (حالت تعادل و فشردگی مناسب) نسبت به زاماک پنجره قرار بگیرد، لنگه بازشو به قاب ثابت بیشتر فشرده خواهد شد و عایق بندی بهتری خواهد داشت. البته فشار بیش از حد به قطعات، موجب آسیب پنجره خواهد شد، بنابراین بهینه ترین حالت فشردگی و کیپ شدگی را باید در نظر گرفت.

زاماک در ابعاد و اشکال مختلف تولید می شود و جزء قطعات تعویضی پنجره محسوب می شود. بدلیل تحت فشار بودن این قطعه، جنس، وزن و نوع آلیاژ آن در کیفیت تولید و عایق بندی درب و پنجره Upvc اهمیت بسزایی دارد.

این قطعه  نقش اساسی در عملیات رگلاژ درب و پنجره upvc دارد. تنظیم صحیح آن موجب رگلاژ درست پنجره خواهد شد. برای رگلاژ پنجره می توان زاماک را باز کرد و محل قرار گیری آن را جابجا کرد

4- قطعه مرکزی

برای ثابت ماندن لنگه ریلی Upvc هنگام بسته شدن استفاده می شود.

5- دستگیره پنجره ریلی دوجداره

برای پنجره ریلی دوجداره می توانیم از دستگیره پنجره های تک حالته یا دوحالته نیز استفاده کنیم. همچنین  دستگیره دیگری با نام دستگیره مخفی نیز وجود دارد که عمدتا مختص پنجره دوجداره ریلی است.

این دستگیره در داخل پروفیل قرار می گیرد و بدلیل عدم وجود برآمدگی هندل، دستگیره مخفی در موارد که پرده روی پنجره قرار می گیرد استفاده می شود.

جهت اطلاع از لیست قیمت ها و تخفیف ها با ما تماس بگیرید.
۰۹۱۲۴۱۴۳۰۵۳