• info@Rasawin.ir

 • شماره تماس :۴۵۱۰۳−۵۵۲−۰۲۱

 • ساعت کاری :۸صبح تا ۵.۳۰ بعدظهر

یراق آلات توری

یراق آلات توری

مکانیزم حرکت پنجره ریلی دوجداره با توجه به قطعات یراق آلات آن شکل می گیرد. این یراق آلات بر روی پروفیل پنجره کشویی متصل می شود و باعث جابجایی لنگه بر روی پروفیل می شود.

یراق آلات پنجره ریلی بدین صورت می باشد:

1- اسپانیولت

بزرگترین و مهم ترین قطعه یراق آلات پنجره ریلی اسپانیولت می باشد. دسته بندی این قطعه با توجه به ارتفاع لنگه ریلی است، به عنوان مثال اسپانیولت 1800، 1700-2000 مناسب پنجره Upvc ریلی با ارتفاع 1.7 متر تا 2 متر می باشد.

رگلاژ و نصب درست آن موجب افزایش کارایی و عایق بندی درب و پنجره ریلی دوجداره می شود. مهم ترین نکته در انتخاب اسپانیولت نوع آلیاژ و اعتبار برند تولید کننده است.

2- غلطک کشویی قابل تنظیم

غلطک پنجره ریلی شامل انواع دسته بندی از نظر تحمل وزن، جنس غلطک و تعداد غلطک می باشد. تحمل وزن مانند غلطک کشویی 40 کیلوگرمی و 60کیلوگرمی (میزان وزن شیشه: محاسبه انلاین وزن شیشه)، جنس غلطک مانند برنجی و یا پلاستیکی بودن غلطک ریلی و جفت چرخ یا تک چرخ بودن...

 

 

 جهت اطلاع از لیست قیمت ها و تخفیف ها با ما تماس بگیرید.

 

۰۹۱۲۴۱۴۳۰۵۳

 

3- زاماک کشویی

  زاماک در پنجره دوجداره بعنوان قطعه ای برای قفل شدن و کیپ شدن لنگه بازشو به فریم یا چارچوب دیگر استفاده می گردد. در هنگام حرکت دستگیره، قطعه استوانه ای روی اسپانیولت (پین یراق) حرکت کرده و داخل زاماک قرار می گیرد (هنگام بسته شدن) و یا از آن خارج (هنگام باز شدن) می شود. هر چه پین یراق در موقعیت فشرده تری (حالت تعادل و فشردگی مناسب) نسبت به زاماک پنجره قرار بگیرد، لنگه بازشو به قاب ثابت بیشتر فشرده خواهد شد و عایق بندی بهتری خواهد داشت. البته فشار بیش از حد به قطعات، موجب آسیب پنجره خواهد شد، بنابراین بهینه ترین حالت فشردگی و کیپ شدگی را باید در نظر گرفت.

زاماک در ابعاد و اشکال مختلف تولید می شود و جزء قطعات تعویضی پنجره محسوب می شود. بدلیل تحت فشار بودن این قطعه، جنس، وزن و نوع آلیاژ آن در کیفیت تولید و عایق بندی درب و پنجره Upvc اهمیت بسزایی دارد.

این قطعه  نقش اساسی در عملیات رگلاژ درب و پنجره upvc دارد. تنظیم صحیح آن موجب رگلاژ درست پنجره خواهد شد. برای رگلاژ پنجره می توان زاماک را باز کرد و محل قرار گیری آن را جابجا کرد.

4- قطعه مرکزی

برای ثابت ماندن لنگه ریلی Upvc هنگام بسته شدن استفاده می شود.

5- دستگیره پنجره ریلی دوجداره

برای پنجره ریلی دوجداره می توانیم از دستگیره پنجره های تک حالته یا دوحالته نیز استفاده کنیم. همچنین  دستگیره دیگری با نام دستگیره مخفی نیز وجود دارد که عمدتا مختص پنجره دوجداره ریلی است.

این دستگیره در داخل پروفیل قرار می گیرد و بدلیل عدم وجود برآمدگی هندل، دستگیره مخفی در موارد که پرده روی پنجره قرار می گیرد استفاده می شود.

 

 

 

 

 جهت اطلاع از لیست قیمت ها و تخفیف ها با ما تماس بگیرید.

 

۰۹۱۲۴۱۴۳۰۵۳

 

توری پلیسه

این نوع توری ها از الیاف فایبر گلاس با رزین پلی استر-  فایبرگلاس از مخلوط رزین پلی استر، الیاف شیشه، رنگ و مواد دیگری تشکیل شده‌است-  و به حالت پلیسه ای در آمده است ساخته شده اند که ضد گرد و غبار است و چون آنتی استاتیک (جهت دور کردن حشرات از خود)  میباشد مشکل محدودیت دید ندارند و نیازی به شستشو و تمیز کاری ندارند.  فریم این نوع توری ها هم رنگ با پنجره UPVC  میباشند و بسیار ظریف هستند طوری که وقتی در پشت پنجره دوجداره شما نصب میگردد جلوه ای زیبا به پنجره و نمای ساختمان شما می دهد. این نوع توری نسل جدید توری های پنجره دوجداره  یو پی وی سی UPVC است که به صورت مکانیکی در جهت چپ و راست (افقی) حرکت می کند.
این توری از جنس فایبر گلاس بوده که هیچ گونه دوده، چربی و گرد و غبار را به خود نمی گیرد و به دلیل جنس توری نیازی به شستشو نداشته و در صورت نیاز به تمیز کردن تنها با یک جارو برقی تمیر می شود   و خانم های خانه دار مشکلی با تمیز کردن آن نخواهند داشت.
این نوع توری دارای یک قاب محافظ می باشد که در هنگام عدم نیاز به توری در آن قاب جمع می شود.
این نوع از توری بر خلاف توری های رولینگ که محدودیت های ابعاد را دارد محدودیتی در ابعاد خود ندارند.

 

 

 

توری پلیسه

 

 

 جهت اطلاع از لیست قیمت ها و تخفیف ها با ما تماس بگیرید.

 

۰۹۱۲۴۱۴۳۰۵۳

 

 

توری پلیسه پلی استر

توری پلیسه نوعی توری مخصوص پنجره های یو پی وی سی می باشد که از جنس پلی استر می باشد توری پلیسه دارای مزیت های زیادی نسبت به توری های قدمی است که در ادامه در مورد این مزایا بیشتر توضیح خواهیم داد:

 عمر بالا نسبت به طوری های قدیمی :

توری پلیسه همنطور که ذکر شد از جنس پلی استر می باشد که همین موضوع میتواند در بالا بردن عمر این توری تاثیر بسزایی داشته باشد. توری های قدیمی از آلیاژهایی استفاده می کرد که تغییر شرایط جوی میتوانست بر عمر این نوع توری ها تاثیر گذار باشد و از عمر آنها بکاهد.

 زیبایی در نمای ساختمان :

توری پلیسه دارای تنوع رنگی می باشد که شما با توجه به سلیقه ی خود نوع مورد علاقه خود را انتخاب می کنید و در پنجره یو پی وی سی منزل خود به کار می گیرید.

 قابلیت دید بالا: توری پلیسه به نوعی ساخته شده است که مانع از دید محیط بیرونی نمی شود همچنین این موضوع می تواند به روشنایی منزل شما کمک کننده باشد
 سادگی در نصب: توری پلیسه به راحتی قابل نصب است چرا که تمامی مورد نیاز برای نصب این توری به صورت آماده می باشد و کافی است که شما این تجهیزات را تهیه  و توری پلیسه را نصب کنید .

نظافت راحت تر توری:

توری پلیسه به راحتی قابل تمیز شدن است برای تمیز کردن این توری کافی است با چندین ضربه گرد وغبار  این توری را رفع کنید همچنین در زمان هایی که نیاز به توری ندارید میتوانید این توری را در محفظه تعبیه شده برای توری قرا دهید. 

توری پلیسه قابلیت بازیافت را دارد.

 

 

 

 جهت اطلاع از لیست قیمت ها و تخفیف ها با ما تماس بگیرید.

 

۰۹۱۲۴۱۴۳۰۵۳

 

نوار مویی

 نوار مویی

کرکره برقی اتوماتیک از تجهیزاتی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه و استقبال مدیران و مالکین مجموعه ها  قرار گرفته است و امروزه در تمامی بناهای مدرن به چشم می خورد . همانطور که میدانید که حفظ امنیت  از عوامل اصلی و ضروری برای استقرار و استمرار حیات بشری است . به همین جهت انسان همواره در صدد دستیابی به روش ها و ابزارهایی بوده تا امنیت محیط اطراف خود را به بهترین نحو ممکن تامین کند . 

 

یکی از قدیمی ترین و رایج ترین ابزارهایی که معمولا برای حفظ امنیت مکان های کسب و کار استفاده می شد کرکره ها بودند . کرکره ها در شمایل و ابعاد گوناگونی طراحی و ساخته می شدند. غالبا جنس عمده ی این کرکره ها از چوب بود و به وسیله ی قفل های چوبی باز و بسته می شد . بدیهی است که لایه ی محافظتی ایجاد شده به وسیله ی این ابزارها از ضریب امنیتی پایینی برخوردار بود . 

 

 

 

 جهت اطلاع از لیست قیمت ها و تخفیف ها با ما تماس بگیرید.

 

۰۹۱۲۴۱۴۳۰۵۳

 

با وقوع انقلاب صنعتی و پیشرفت علم ، فلز به عنوان عنصر مقاوم تری برای ساخت تجهیزات و ابزارهای گوناگون نسبت به چوب شناخته شد . سازه های فلزی به سرعت در حال رشد و توسعه بودند و در عرض مدت زمان کوتاهی تغیرات چشمگیری در سبک زندگی افراد بشر ایجاد شد . نفت عامل دیگری بود که صنعت را به طور کلی دچار تغییر و تحول کرد . 

 

همه ی ما می دانیم که فلز از مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به چوب برخوردار است و کرکره های فلزی طبیعتا مقاوم متر و پایدار تر بودند .میزان استحکام این کرکره ها به حدی بود که استفاده از این کرکره ها تا به امروز هم ادامه دارد و در بسیاری از مکان ها همچنان استفاده می شوند . 

 

استفاده از این کرکره ها در طول زمان سبب آشکار شدن و پدید آمدن مشکلات و مسایل متعددی شد که باعث گردید در میزان امنیت و ایمنی این وسیله تردید هایی به وجود بیاید و مهندسان به فکر طراحی وسیله ی بهتری افتادند . 

 

کرکره های قدیمی به وسیله ی نیروی دست باز و بسته می شدند . ارتفاع زیاد و وزن سنگین این وسیله باعث می شد که باز و بسته کردن آن برای افراد به خصوص افراد سالخوردگان ، افراد کم توان و کودکان مشکل باشد . این کرکره ها حرکات نرم و روانی هم نداشتند و نیروی زیادی برای باز و بسته کردن آن مورد نیاز بود  .

 

ضریب امنیتی این کرکره ها پایین بود و با وجود نصب باز هم سرقت های متعدد واقع میشد.

از طرفی ساختار کرکره های قدیمی به شکل مشبک و شبکه ای بود . در این نوع کرکره ها میزان جلوگیری از اتلاف انرژی در حد صفر بود و در مقابل خطرات احتمالی و آتش سوزی به هیچ وجه مقاوم نبودند . 

یکی از مشکلات عمده ای که  کرکره های قدیمی داشتند تغییر رنگ و شکل ظاهر کرکره پس از گذشت مدت زمانی کوتاهی بود . وجود خط و خش های متعدد ، تغییر رنگ ، زنگ خوردگی و ظاهر نامطلوب مشکلاتی بود که جلوه ی بسیار زشتی به کرکره می داد و در نمای شهری تاثیر گذار بود . 

 

اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی ، مهندسان کرکره های اتوماتیکی طراحی کرده اند که با کمک نیروی برق و بدون دخالت دست افراد در سریع ترین زمان ممکن باز و بسته می شوند . 

این کرکره ها نسبت به کرکره های قدیمی  از یراق آلات و قطعات متعدد زیادی تشکیل شده اند و از پیچیدگی بیشتری برخوردار  هستند . 

 

بر خلاف کرکره های قدیمی که در هنگام باز و بسته شدن صدای زیادی ایجاد می کردند و به علت اصطکاک بالا حرکت نرم و روانی نداشتند ، کرکره های برقی اتوماتیک صدای بسیار کمی در محیط ایجاد می کنند و کاملا نرم و روان باز و بسته می شوند . 

 

این به علت وجود قطعه ای به نام درزگیر مویی در این کرکره هاست .

پنجره upvc دوجداره کشویی عایق بدلیل وجود حالت ریلی و منافذ بین غلطک ها از عایق بندی کمتری نسبت به دیگر حالت های بازشو پنجره دوجداره دارد. با این حال نسبت به پنجره های قدیمی آهنی، چوبی و یا آلومینیومی از عایق بندی بالاتری برخوردار است.

 

 

 

 جهت اطلاع از لیست قیمت ها و تخفیف ها با ما تماس بگیرید.

 

۰۹۱۲۴۱۴۳۰۵۳

 

برای آب بندی و عایق بندی بهتر پنجره Upvc کشویی از نوارهای هوابندی، نوار درزگیر مویی استفاده می شود. نوار مویی در حد فاصل لنگه و فریم کشویی قرار می گیرد و به میزان قابل توجهی عایق بندی را افزایش می دهد.

 

نوارمویی در انواع مختلف ، برای در و پنجره ها کشویی یا اسلایدینگ و حتی در دور قاب توری های پشه ای بکار می رود. باید توجه کرد  که این نوارها نقش موثری در جلوگیری از ورود گرد و خاک و تا حد زیاد و قابل توجه ایی از آسیب رسیدن به بقیه یراق آلات میکاهد همواره توجه به نوع نوارهای مویی که در پنجره ، در های کشویی ، کرکره های برقی ، توری ها برای شما نصب میکنند داشته باشید تا بازده ایی خوبی برای شما داشته باشد ، تا تنها جنبه هزینه بر بودن برای شما نداشته باشد.

 

این قطعه از نوع جاروب صنعتی بوده و به شکل نوار لاستیکی طراحی شده است که بر روی آن پرزهای پرپشت و یک اندازه قرار گرفته است . عملکرد این قطعه از بین بردن صدای تیغه ها در هنگام حرکت و تماس با ریل است . این قطعه باعث می شود که تیغه ها بدون کوچکترین اصطکاک و برخورد در زمان حرکت باز و بسته شوند و دیگر نیازی به روغن کاری و سرویس های دوره ای ندارید . 

از طرفی درزگیرهای مویی باعث می شود که تمامی درزها و شکاف ها ی کرکره به طور کامل پوشانده شوند و بدین ترتیب امکان ورود هیچ گونه گرد و غبار و آلودگی وجود ندارد . 

 

هنگامی که درزها و شکاف ها به درستی و به طور کامل پوشانده شوند می تواند از اتلاف انرژی هم جلوگیری کند و بدین ترتیب در فصول مختلف سال اثری از اتلاف انرژی های حرارتی و برودتی نیست و این در کاهش هزینه ها نقش چشم گیری دارد . 

 

به دلیل جنس وساختار  این درزگیرها امکان تغییر رنگ و از بین رفتن وجود ندارد و درزگیرهای مویی برای مدت زمان طولانی می توانند بر روی دستگاه قرار بگیرند و به عنوان یک ایزولاسیون قوی و مطمئن شناخته می شوند . 

 

همچنین با نصب این درزگیرها هنگام حرکت تیغه ها هیچ گونه تماس مستقیم و اصطکاکی وجود ندارد و بدین ترتیب از ایجاد خط و خش و تغییر رنگ و ظاهر تیغه  ها میتوان جلوگیری کرد . 

 

نوار مویی درزگیر در اندازه های متفاوتی از 500 تا 1500 طراحی و ساخته می شوند که هر کدام بسته به نوع و ضخامت تیغه ها قابل استفاده است . درزگیرهای مویی هم برای ریل های آلومینیومی و هم برای ریل های آهنی قابل استفاده اند . تراکم و اندازه ی پرزها باید به گونه ای باشد که نه باعث اصطکاک زیاد شود و نه عملکرد خود را از دست بدهند . 

 

آلودگی صوتی و راه کارهای کاهش آن از دغدغه های همیشگی افراد در محیط های شهری است . کرکره های برقی نسبت به کرکره های قدیمی سر و صدای بسیار کمتری هنگام باز و بسته کردن ایجاد می کنند و این به دلیل وجود همین نوار درزگیر مویی در این وسیله است . به همین علت کرکره های برقی گزینه ی بسیار مناسبی برای مکان های مسکونی مانند پارکینگ های مسکونی و پنجره ی ساختمان هاست که نیاز است آلودگی های صوتی به حداقل میزان خود برسد . 

 

 

 

 جهت اطلاع از لیست قیمت ها و تخفیف ها با ما تماس بگیرید.

 

۰۹۱۲۴۱۴۳۰۵۳

 

کاربرد مو و پرز در صنعت سابقه ی طولانی دارد . اثرات مو و پرز در ایزولاسیون بهتر  ،عایق بندی کامل  و کاهش سر و صدا سالهاست اثبات شده است و همین امر باعث گردید که درزگیر مویی به عنوان قطعه ای کارآمد و ضروری برای کرکره برقی در نظر گرفته شود . 

توری پلیسه

توری پلیسه 

 

توری پلیسه نسل جدید توری های پشه بند می باشند که به جای توری های ثابت سنتی در انواع پنجره های چوبی ، آهنی ، آلومینیومی و پی وی سی قابل استفاده می باشند.

 

بهترین راه برای تهویه طبیعی و ایجاد جریان هوا در خانه، باز گذاشتن درب و پنجره ها در ساعاتی از روز است اما برای اینکه مگس، پشه و حشرات موذی وارد خانه تان نشود، بهتر است روی در و پنجره ها توری نصب کنید.

 

توری پلیسه

 

امروزه برای انواع درب و پنجره ها توریهای با قاب های چوبی و آلومینیومی و یو پی وی سی یا توری های فلزی در انواع ثابت، کشویی ، پلیسه و جمع شونده موجودند اماپیش از نصب توری روی در و پنجره ها باید اطلاعات کافی ازانواع این توریها داشته باشید تا با توجه به نیازتان بهترین گزینه را انتخاب نمایی

 

 

 

 جهت اطلاع از لیست قیمت ها و تخفیف ها با ما تماس بگیرید.

 

۰۹۱۲۴۱۴۳۰۵۳

 

 

اجزای تشکیل دهنده توری پلیسه:

1- پروفیل آلومینیوم:

1-1- پروفیل آلومینیوم ارتفاع و عرض

1-2- پروفیل متحرک بازشو

2- یراق آلات پلاستیکی از جنس ABS خود رنگ:

2-1- تعداد 4 عدد گوشه پلاستیکی موبوط به چهار ضلع توری

2-2- تعداد 2 عدد درپوش پلاستیکی مربوط به دو طرف پروفیل متحرک بازشو

2-3- تعداد 2 عدد بست پلاستیکی جهت کنترل و نگه داشتن نخ تعادل توری

3- توری پلیسه زیگزاگی از جنس پلی استر

4- نخ فایبر گلاس

5- تسمه پلاستیکی

6- لاستیک کف عرض ها

7- پرز مویی

این مطلب توسط گروه صنعتی آلا تولید شده است..

آدرس

آدرس: اتوبان آبت الله سعیدی روبروی ایران خودرو دیزل خیابان سدید پلاک ۱۹

شماره تلفن : ۰۲۱۵۵۲۴۵۱۰۳
شماره فکس :۰۲۱۵۵۲۴۵۱۰۳

 • ۰۹۱۲۴۱۴۳۰۵۳
 • آخرین مطالب

  29 خرداد 1398 / admin
  14 ارديبهشت 1398 / admin
  10 ارديبهشت 1398 / admin
  08 ارديبهشت 1398 / admin

  خبرنامه

  برای اطلاع از آخرین خبرهای بازرگانی رساوین در خبرنامه سایت عضو شوید .
  ثبت